Через правову культуру - до громадянського суспільства

Вибрати мову

вівторок, 16 червня 2020 р.

Інформація Чернігівського міського відділу ДРАЦС

Веб-портал «Звернення у сфері державної реєстрації актів цивільного стану»
Для уникнення черг у відділах державної реєстрації актів цивільного стану Міністерством юстиції України запроваджено пілотний проект Веб-портал «Звернення у сфері державної реєстрації актів цивільного стану».
Які можливості дає пілотний проект громадянам?
-                     подати до відділу державної реєстрації актів цивільного стану заяви про державну реєстрацію актів цивільного стану, про внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулювання, про повторну видачу свідоцтв про державну реєстрацію актів цивільного стану та витягів з Державного реєстру актів цивільного стану громадян;
-                     надіслати до відділу державної реєстрації актів цивільного стану сканкопії документів, необхідних для державної реєстрації актів цивільного стану, внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулювання, у форматі, придатному для роздрукування або зчитування цих документів в електронному вигляді;
-                     здійснити попередній запис до відділів державної реєстрації актів цивільного стану із зазначенням зручних для громадян дати і часу;
-                     отримати консультації працівників відділу державної реєстрації актів цивільного стану;
-                     оплатити з використанням платіжних систем послуги відділів державної реєстрації актів цивільного стану.
За результатами розгляду звернення щодо запису на попередній прийом користувачу надсилається повідомлення, у якому зазначаються прізвище, імя, по батькові, посада та контактний телефон особи, яка буде здійснювати прийом, а також дата і час прийому.
Якщо подана заява оформлена належним чином, вона реєструється працівником відділу державної реєстрації актів цивільного стану.
Як зареєструватися на Веб-порталі «Звернення у сфері державної реєстрації  актів цивільного стану»?
Для того щоб зареєструватися на Веб-порталі необхідно:
1. на Головній сторінці Веб-порталу обрати вкладку «Первинна реєстрація».
2. Заповнити поле «Логін», який буде використовуватися для входу на Веб-портал. Логін повинен складатися з не менш ніж шести літер латинського алфавіту та може містити цифри і символи «_» та «-».
3. В полу «Електронна адреса» необхідно ввести існуючу електронну адресу, на яку буде надіслано підтвердження проведення реєстрації на порталі.
4. Заповнити поле «Прізвище, імя, по батькові». Для цього необхідно ввести прізвище, імя, по батькові особи, що реєструється, на українській мові.
5. Поставити мітку щодо згоди на передачу та обробку персональних даних.
6. Поставити мітку щодо ознайомлення з порядком роботи з Веб-порталом. Для відкриття порядку необхідно натиснути на посилання «порядок роботи з веб-порталом».
7. Далі необхідно натиснути кнопку «Реєстрація». Зявиться повідомлення «Користувача «логін» створено. Пароль відправлено на електронну адресу. На вказану електронну адресу буде надіслано повідомлення щодо реєстрації на порталі.
8. Для входу в особистий кабінет необхідно перейти за посиланням, яке вказано в повідомленні, та ввести логін та запропонований пароль. Далі натиснути кнопку «Вхід».
9. Запропонований в повідомленні пароль можна буде змінити.

Ввійти на Веб-портал можна за посиланням: http://dracs.minjust.gov.ua/.


Головний спеціаліст
Чернігівського міського відділу
державної реєстрації актів
цивільного стану Північно – Східного
міжрегіонального управління
Міністерства юстиції (м. Суми)                               Ксенія КОНЬКОВА

Немає коментарів:

Дописати коментар