20 лютого 2014 року стало знаковою датою в новітній історії України. Сім років поспіль цього дня в нашій державі відзначають День Героїв Небесної Cотні.
В часи великих подій і випробувань найбільше проявляються і визначаються, формуються і гартуються характери, духовні, фізичні прояви людей, цілих націй, народів.
У листопаді 2013-го - лютому 2014 року громадяни України, захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини та європейське майбутнє своєї держави, змінили хід історії країни. Тоді на Майдан вийшли справжні патріоти.
Герої Небесної Сотні - українці та іноземці, віддали життя під час Революції гідності. Євромайдан уже стає історією, відходить на другий план на тлі російської військової агресії. Існує небезпека, що ця велика подія в житті нашої країни з часом втратить свою значущість, буде по-іншому трактована різними істориками. І як важливо, щоб все це було відтворено, закарбовано, передавалось від покоління до покоління.
Парламент 295 голосами ухвалив постанову до річниці Революції гідності і дав чітку політичну оцінку подій, які сталися сім років тому:
"Революція Гідності - один з ключових моментів українського державотворення та виразник національної ідеї свободи. Пам` ять про героїчний чин Небесної сотні є частиною історії національного державотворення".
На вшанування пам`яті Героїв Небесної Сотні читальний зал бібліотеки імені М. Коцюбинського організував книжкову виставку-інсталяцію, де зібрані книги з численними фото, документами; детальні хроніки подій та індивідуальні історії учасників Революції гідності, які віддали своє життя, аби Україна та всі ми стали вільними. Ця виставка заради того, аби пам`ять про величезну самопожертву Героїв Небесної Сотні назавжди залишилась в серцях українців.
Немає коментарів:
Дописати коментар